HEM

Foto: Anna Wikström 

Resultat 2024

Fina resultat från FRK Norrs medlemmar!

På den här sidan visas både resultat och titel och/eller championat.

Den hund som är högst upp på sidan, är den hund som senaste datumet erhållit ett resultat och/eller championat.


Har du och din hund tävlat, så vi vill gärna ha med det här!
Skicka ett meddelande - antingen via e-post till webbmaster.norr@frk.nu eller fylli formuläret som du når genom att klicka här >>


Ange stamtavlenamn, hundens tilltalsnamn, ditt namn och din hunds uppfödare, det nya resultatet,

vilket datum och i vilken ort det erhölls, er placering, din hunds ev. nya titel och/eller championat,

och gärna en bild på hunden och ägaren.

OBS! Skicka även in information om ert championat till sektionen, så ni premieras vid nästa årsmöte.
Gå till sidan där formuläret finns. Klicka här >>

Det gäller ALLA resultat från: B-prov, viltspår, agility, lydnad, bruks, rallylydnad, nosework, utställning mm.


RLD N RLD F SE VCH Swidjan's Eagle In The North
Tesla

Ägare: Britt-Louise Åberg
Uppfödare: Lisbeth Alakangas


RALLYLYDNAD:

2024-01-20 - Kalix - Max resultat Nybörjarklass. 100p, med placering 1 av 6.

2024-03-01 - Kalix - Kvalificerande resultat Nybörjarklass. 98p, med placering 1 av 15.

2024-03-01 - Kalix - Max resultat Nybörjarklass. 100p, med placering 1 av 15.

2024-03-22 - Skellefteå - Kvalificerande resultat Fortsättningsklass. 81p, med placering 11 av 25.

2024-03-22 - Skellefteå - Kvalificerande resultat Fortsättningsklass. 94p, med placering 9 av 25.

2024-04-12 - Kalix - Kvalificerande resultat Fortsättningsklass. 81p, med placering 3 av 6.


ERHÅLLNA TITLAR 2024:

2024-03-01 - Rallylydnadsdiplom Nybörjarklass, RLD N.

2024-04-12 - Rallylydnadsdiplom Fortsättningsklass, RLD F.



RLD N Ewoke's Kind Of Special

Maya

Ägare: Lisbeth Alakangas
Uppfödare: Helena Sandström Jonsson


LYDNAD:

2024-02-18 - Luleå - 1:a pris Startklass.


RALLYLYDNAD:

2024-03-01 - Kalix - Kvalificerande resultat Fortsättningsklass. 85p, med placering 4 av 7.


Comics Amazing Breeze

Oden 


Ägare: Veronica Holmqvist
Uppfödare: Charlotte Sundell


EXTERIÖR:

2024-02-03 - Torneå Finland - Finskt Junior Cert och BIR Junior. 


RALLYLYDNAD:

2024-03-01 - Kalix - Kvalificerande resultat Nybörjarklass. 88p, med placering 7 av 15.



RLD N NW1 Swidjan’s Laughing In The Wind
Gibson

Ägare: Pellle Nordström
Uppfödare: Lisbeth Alakangas


NOSEWORK:

2024-01-20 - Kiruna - SBK Specialsök - 3:e plats i totalen.

2024-01-21 - Kiruna - SBK Specialsök - 2:a plats i totalen.

2024-01-28 - Kiruna - TEM Behållare NW2 - Diplom - 1:a plats i totalen.
2024-02-17 - Kiruna - TEM Behållare NW2 - Diplom - 2:a plats i totalen.
2024-02-18 - Kiruna - TEM Inomhus NW2 - Diplom - 2:a plats i totalen.



EE CH SE U(u)CH NW1 SE VCH Toffedreams Hawkeye
Loke

Ägare: Veronica Holmqvist
Uppfödare: Lena Sundquist


EXTERIÖR:

2024-02-03 - Torneå Finland - BIR och BIG-4.


NOSEWORK:

2024-02-10 - Luleå - TEM Behållare NW1 - Diplom.